گزارش فعالیت جهادی در آموزشکده های سما استان تهران/ آموزش مجازی تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرد

۱۳۹۹/۲/۲ ۱۱:۵۰ ۲۲۶

"دکتر محمد مراد شیخی " دبیر شورای نظارت سما استان تهران ، درباره برگزاری کلاس‌های مجازی در آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان تهران اظهار کرد:« آموزشکده های سما استان تهران به محض شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی دانشگاه‌ها، از روز 18 اسفند سال قبل اقدام به اجرای آموزش مجازی کردند که انجام این کار در ابتدا برای خود ما هم قابل باور نبود ولی با یک حرکت جهادی این کار سخت ممکن شد. به گفته رئیس ستاد آموزش های کوتاه مدت سما استان تهران، این اقدام زمانی ارزش خود را نشان می دهد که بدانیم بسیاری از واحدهای بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی از روز 16 فروردین سال جاری کلاس های مجازی خود را شروع کردند. این مقام مسئول افزود: شایسته است در این فرصت از زحمات بی وقفه و شبانه روزی تمامی عوامل انسانی مجموعه خدوم و فعال سما استان تهران که به نحوی در برنامه ریزی، برگزاری و نظارت کلاس های مجازی نقش آفرینی داشته اند، تقدیر و تشکر نمایم.

"سید محمد نیما صفا " نائب رییس ستاد آموزش های کوتاه مدت سما استان تهران،از اجرای کلاس های آموزشی مجازی به صورت غیر برخط تا قبل از راه اندازی کلاس های برخط خبر داد. صفا بیان کرد: به محض ابلاغ بخشنامه های مربوط به آموزش های غیر حضوری، ستاد آموزش های غیرحضوری استان و کمیته های پشتیبانی در تمامی آموزشکده های سما استان تشکیل و در کمتر از یک روز ضمن تکمیل فرم های موردنیاز، درخواست راه اندازی سرویس آموزش برخط به واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال گردید و همچنین ، افزود: اطلاع رسانی به اساتید و دانشجویان آموزشکده های سما، تهیه کلیپ، اسلاید، فایل و اپلیکشین های راهنمای موردنیاز، برگزاری منظم جلسات ستاد آموزش های غیرحضوری استان به منظور برنامه ریزی، پیگیری و تصمیم گیری در خصوص آموزش های مجازی و تشکیل گروه های مجازی جهت پشتیبانی، تبادل نظر، و تبادل آمارهای روزانه، هفتگی و ماهانه در سطح استان و واحدها، بخشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرای آموزش های مجازی در آموزشکده های سما استان تهران بوده است.

در همین خصوص "محمدرضا مختاری "دبیر ستاد آموزش های کوتاه مدت سما استان تهران ، برگزاری کلاس های جبرانی در ایام نوروز را گام مهمی در راستای جبران عقب ماندگی احتمالی در برخی آموزشکده های سما استان تهران دانست و افزود: از مجموع 2877 مشخصه دروس نظری ارائه شده در آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان تهران، تعداد 2518 مشخصه یعنی قریب به 90 درصد و از مجموع 1026 مشخصه دروس نظری-عملی ارائه شده در آموزشکده های فنی و حرفه ای سما استان تهران، تعداد 881 مشخصه یعنی قریب به 86 درصد به صورت برخط ارائه شده اند. مختاری ، میانگین درصد مشارکت اساتید در برگزاری کلاس های برخط را 91 درصد و میانگین درصد مشارکت دانشجویان در کلاس های مزبور را 60 درصد عنوان نمود. وی افزود: با تلاش مجموعه عوامل انسانی آموزشکده های سما استان تهران، آمارهای مذکور به طور مستمر در حال افزایش می باشد. به گفته مختاری، با وجود تلاش های صورت گرفته، آموزش های غیرحضوری با اشکالات، نواقص و چالش هایی مواجه است که با همکاری واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی در حال مرتفع شدن است.