نماینده مقام معظم رهبری سخنران مراسم روز دانشجو آموزشکده سما اندیشه

۱۳۹۸/۹/۱۸ ۱۲:۳۱ ۲۲۱

به همت دفتر فرهنگ اسلامی آموزشکده سما واحد اندیشه ، مراسمی به مناسبت روز دانشجو و وفات حضرت معصومه ( س) در روز شنبه مورخه 16/9/98 در آموزشکده سما اندیشه برگزار گردید ، که حضرت آیت الله تقوی " نماینده مقام معظم رهبری " و حجت الاسلام و المسلمین بابائیان " امام جمعه شهر اندیشه"  و شهردار اندیشه از مهمانان ویژه این مراسم بودند .

 در آغاز مراسم "مسئول بسیج دانشجویی آموزشکده" ضمن خوش آمد گویی، گزارش کوتاهی از فعالیت های بسیج دانشجویی ارائه نمودند و سپس ، مهدی رمضانی " رئیس آموزشکده اندیشه" ضمن عرض تبریک روز دانشجو و تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) و خیرمقدم به تشریف فرمایی مدعوین ، در خصوص روز 16 آذر گفت: آنچه این روز را در تقویم ماندگار کرده است پایه های مستحکمی است که نشأت گرفته از خون تأثیر گذار دانشجویان عدالت خواه است و لازم است دانشجویان به بیانات مقام معظم رهبری مد ظله العالی که  جوانان را محوریت ورود به گام دوم انقلاب در خصوص رسیدن به تحول مدیریت در کشور معرفی کرده اند بیشتر توجه کنند و برای حل مشکلات پیش رو  از کلام الهی مدد بگیرند چنانچه خداوند بلند مرتبه در آیه شریفه 141 سوره مبارکه نساء می فرماید: (( وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا )) خدا هرگز هیچ راه سلطه ای به سود کافران بر ضد مؤمنان قرار نداده است ،

 در ادامه حجت الاسلام و المسلمین بابائیان "امام جمعه شهر اندیشه"ضمن تبریک به مناسبت سالروز 16 آذر و با توجه به تقارن روز دانشجو با سالروز وفات حضرت معصومه (س) در باب زیارت خواهر محترم امام رضا (ع)  به فضائل و ثواب این عمل اشاره کرد و دانشجویان را به زیارت این بانوی توصیه کرد.

 سخنران اصلی مراسم، آیت ا... تقوی با اشاره به تقویت ارتباط امام جمعه و دانشجویان، ابراز کرد این ارتباط باعث حفظ نظام از گزند حوادث می شود چرا که نظام با خون شهیدان حفظ شده است وی همچنین با اشاره به این که رمز رموز در اختیار علم است، مراکز علمی و دانشگاه ها باید تقویت شود و بالندگی علم در چنین فضاهایی باعث پیشرفت می شود ، روز دانشجو ، روز دانشگاه است با ارائه خدمات خوب به دانشجو ، افراد شایسته و لایقی به جامعه تحویل می شود.

مدیحه سرایی و تواشیخ خوانی و برگزاری مسابقه به صورت کتبی از دیگر برنامه های این مراسم بود که بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفت و از برگزیدگان مسابقه با اهداء هدیه و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد. در پایان نماز ظهر به جماعت با اقامه حضرت آیت ا... تقوی در نمازخانه امام رضا (ع) واحد اقامه شد .